Tre pacientë në Klinikën Infektive shkaku i gripit sezonal

Tre pacientë me grip sezonal janë shtrirë në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.
Lajmin për rtv21.tv sot e bëri të ditur drejtori i Klinikës Infektive, Arben Vishaj, i cili informoi se gjendja shëndetësore e pacientëve është stabile.
Ky grip manifestohet me temperaturë, kollë, dhimbje muskujsh, lodhje dhe dhimbje shpine.
Kujtojmë që, në sezonin vjeshtë-dimër është rritur numri i rasteve me grip sezonal në Kosovë./21Media

Back to top button