Treni godet për vdekje 15 vjeçarin shqiptar në Itali

Një djalë 15 vjeçar shqiptar ka vdekur pasi është goditur nga treni mbrëmë (22 janar) rreth orës 18:30 në Chairi të Italisë.
Siç raportojnë mediat italiane deri të tragjedia erdhi kur dajli me origjinë shqiptare po përpiqej të kalonte shinat e stacionit.
Sipas shtypit italian, menjëherë pas tragjedisë, në stacion kanë mbërritur prindërit e viktimës, miqtë e tjerë dhe pjesëtarë komuniteti shqiptar i Chairit./21Media

Back to top button