Trofeu i Botërorit arriti për herë të parë në Kosovë

1 min read

Trofeu origjinal i FIFA World Cup ka arritur në Prishtinë.

Trofeu u zbulua nga legjenda e futbollit brazilian dhe lojëtari i Arsenalit, Gilberto Silva së bashku me kryetarin e FFK-së, Agim Ademin.

Të gjithë pasionantët e futbollit që kanë ëndërruar të shohin këtë trofe, e kanë pasur mundësinë ta shohin atë në realitet sot (20 maj), në hotel “Emerald” në Prishtinë./21Media