Trump: Marrëveshja Izrael-EBA përparim i jashtëzakonshëm

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nënshkruan sot nën kujdesin e SHBA-së një marrëveshje paqeje historike, u shpreh presidenti amerikan Donald Trump.

“Ky është një përparim i jashtëzakonshëm”, komentoi Trump.

Ai e quajti këtë normalizim midis marrëdhënieve të dy vendeve, një marrëveshje historike paqeje midis dy miqve të shkëlqyer të SHBA-së.