Trump premton një transferim të rregullt të pushtetit te Bideni

 

Pas certifikimit zyrtar të fitores së Presidentit të zgjedhur Joe Biden, Presidenti Donald Trump tha se vendimi “përfaqëson fundin e mandatit të parë më të madh në historinë presidenciale”, transmeton rtv21.tv.

“Edhe pse nuk jam plotësisht dakord me rezultatin e zgjedhjeve dhe faktet më nxjerrin jashtë, megjithatë do të ketë një tranzicion të rregullt në 20 janar,” tha Trump në një deklaratë.

“Unë gjithmonë kam thënë që ne do të vazhdonim luftën tonë për të siguruar që vetëm votat ligjore të numëroheshin. Ndërsa ky përfaqëson fundin e mandatit të parë më të madh në historinë presidenciale, është vetëm fillimi i luftës sonë për ta bërë përsëri Amerikën të Madhe përsëri”, tha Trump ndërsa duke përsëritur pretendime të rreme në lidhje me zgjedhjet që nxitën një turmë për të sulmuar Kongresin amerikan./21Media

Back to top button