Tuchel tregon hapur se për çfarë lojtarë ka nevojë Chelsea

Thomas Tuchel ka zbuluar llojin e lojtarit që mbetet objektivi i skuadrës dhe ka diskutuar gjithashtu përdorimin e një mbrojtjeje me katër lojtarë dhe atë me tre me në ndeshjen para-sezonale kundër Arsenalit.
“Ne po kërkojmë djem që mund të luajnë në krahun e majtë”, deklaroi Tuchel.
Raheem Sterling tashmë është në skuadër për të rritur opsionet e sulmit dhe Kalidou Koulibaly përforcon skuadrën në mbrojtje./21Media

Back to top button