Ukraina pezullon eksportet e disa produkteve

Ukraina ka pezulluar eksportet e disa produkteve ushqimore, njoftoi qeveria e saj të dielën. 

Eksportet e “mishit, thekrës, tërshërës, sheqerit, melit dhe kripës” do të ndërpriten, thuhet në një deklaratë të qeverisë ukrainase. 

Eksportet e grurit, misrit, shpendëve, vezëve dhe vajit do të lejohen vetëm me leje të Ministrisë së Ekonomisë.

Supermarketet në të gjithë vendin kanë mungesë prodhimi pasi rrugët e furnizimit bëhen më të vështira./21Media

Back to top button