Ushtruan dhunë psikike ndaj një të miture, arrestohen burrë e grua në Rahovec

Një burrë dhe një grua janë arrestuar mbrëmë në Rahovec, pasi kanë ushtruar dhunë psikike ndaj një të miture.
“Janë arrestuar dy të dyshuar një mashkull kosovar dhe një femër shtetase e Shqipërisë (burrë dhe grua) pasi që të njëjtit kanë ushtruar dhunë psikike ndaj viktimës femër kosovare të moshës së mitur”, ka informuar në raport Policia e Kosovës.
Me vendim të prokurorit, i dyshuari do të dërgohet në mbajtje, ndërsa e dyshuara, pas intervistimit do të lirohet në procedurë të rregullt./21Media

Back to top button