Valë e re e sulmeve ruse në Ukrainë

Një valë e re e sulmeve raketore ruse ka goditur objektet e infrastrukturës energjetike duke shkaktuar ndërprerje të energjisë në të gjithë vendin.

Një valë e re e sulmeve raketore ruse ka goditur objektet e infrastrukturës energjetike duke shkaktuar ndërprerje të energjisë në të gjithë vendin. Raketat ruse goditën ndërtesat në rajonin e Zaporizhzhias, duke shkatërruar disa shtëpi dhe duke vrarë të paktën dy persona, tha Kyrylo Tymoshenko nënkryetari i zyrës presidenciale.

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky tha se mbrojtja ajrore rrëzoi shumicën e raketave dhe se po punohet për të rivendosur furnizimin me energji./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button