Varfëri në vend, për deputetët s’ka “dimër”…

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Kundërshtohen ashpër shtesat e deputetëve pas përfundimit të mandatit

Propozimi për zgjatje të afatit për paga shtesë për deputetë pasiv pas përfunidimit të mandatit po kundërshtohet ashpër nga shoqëria civile por edhe subjekti më i madh opozitar Vetëvendosje.  Një vendim i tillë po shihet si i papranueshëm në kohën kur niveli i papunësisë është i lartë dhe krahasuar me pagat e ulëta minimale dhe mesatare në vend./21Media