Vdiq aktorja e “Hi-de-Hi!”, Ruth Madoc

Aktorja Ruth Madoc, e cila luajti në “Hi-de-Hi!”, ka vdekur në moshën 79-vjeçare.
Agjenti i saj tha se ajo vdiq në spital të premten pasdite pas operacionit që kishte në fillim të javës.
Phil Belfield i agjencisë së talenteve Belfield & Ward Ltd e përshkroi atë si një “talente unike dhe shumë dashur nga shumë njerëz”.
Duke e përshkruar atë si një “legjendë të vërtetë të skenës britanike”, Belfield tha se ajo “u largua shumë shpejt”.
Karriera e Madoc përfshiu shumë role në teatër. Performancat e saj të fundit përfshijnë “Little Britain” dhe “Calendar Girls”./21Media

Back to top button