Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka reaguar pas lajmit për vdekjen e bashkëluftëtarit të tij, Afrim Alijaj.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Afrim Alijaj do ta kujtojnë gjithmonë si luftëtar të dalluar të UÇK-së.

“Tronditës lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Afrim Alijaj nga Dujaka, vëlla i dëshmorit të kombit Beslim Alijaj. Do ta kujtojmë përgjithmonë si njeri të dashur dhe të afërt, luftëtar të dalluar të UÇK-së, Brigadës 131 dhe Batalionit Gardist “Shkëlzen Haradinaj””, ka shkruar Haradinaj.

Tronditës lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Afrim Alijaj nga Dujaka, vëlla i Dëshmorit të Kombit Beslim…

Posted by Ramush Haradinaj on Thursday, 25 February 2021