Vdiq në moshën 37 vjeçare ylli i “As the World Turns”

Marnie Schulenburg, e njohur për rolet e saj në telenovelat “As the World Turns” dhe “One Life to Live”, vdiq në moshën 37 vjeçare, për shkak të një ndërlikimi nga kanceri i gjirit.
Bashkëshorti i Schulenburg, Zack Robidas, një aktor i njohur për rolet e tij në “Sorry for Your Loss” dhe “Succession”, konfirmoi gjithashtu lajmin përmes një postimi në Facebook, në të cilin falënderoi fansat e saj për mbështetjen e tyre pas diagnozës së Schulenburg.
“Ju lutemi mos thoni që Marnie humbi betejën me kancerin. Thjesht nuk është e vërtetë. Ajo është e pabesueshme. Ne zgjodhëm ta sulmonim diagnozën e saj me optimizëm të verbër. Ne folëm vetëm për të ardhmen dhe vazhduam të ecnim përpara. Nuk e di nëse kjo ishte e drejtë, por kjo është gjithçka që dinim të bënim”, ka thënë ai.
Schulenburg lindi në Cape Cod, Mass., dhe studioi teatër në Universitetin DeSales. Pas kolegjit, ajo filloi karrierën e saj në teatër, duke interpretuar në Festivalin e Shekspirit të Pensilvanisë dhe për Shoqatën e Dramatistëve të Amerikës në New York City.
Merita e parë televizive e Schulenburg ishte si Alison Stewart, personazhi i saj në “As the World Turns”.
Ajo ishte aktorja e dytë që portretizoi personazhin, pasi Jessica Dunphy u largua nga shfaqja në 2005./21Media

Back to top button