Vendet që ia vlen t’i vizitoni në Podujevë

1 min read

Qyteti i Podujevës ka shumë vende turistike që mund t’i vizitoni dhe të kaloni bukur.

Liqeni i Batllavës është një nga atraksionet turistike, që me pamjen e bukur dhe qetësinë e tij e bënë atë të vizitohet nga vizitorë të shumtë, duke mos përjashtuar edhe ata të huaj.

Përveç liqenit, në Podujevë ia vlen të vizitohen edhe vendet që mbajnë histori si: Kompleksi Memorial “Zahir Pajaziti”, në fshatin Turiqicë, si dhe Kompleksi Memorial “Baza e Parë e UÇK-së”, që gjendet në fshatin Lladoc./21Media