Takime me shqiptaro-amerikanët, homazhe vëllëzërve Bytyçi

Takime me shqiptaro-amerikanët, homazhe vëllëzërve Bytyçi

Kryetari I Kuvendit të Kosovës, zhvilloi një vizitë disaditëshe në SHBA, ku përveç takimeve në Ajova, pati një sërë aktivitetesh edhe në Nju Jork, ku takoi këshilltarin e Bashkisë, Mark Gjonaj, përfaqesues të komunitetit shqiptaro-amerikan ata të Federatës PanAmerikane “Vatra”,  dhe bëri homazhe si dhe vendosi lule pranë varreve të tre ish-pjesëtarëve të UÇK-së, vëllezërve Ylli, Agron dhe Mehmet Bytyçi, të vrarë nga forcat serbe pas përfundimit të luftës në Kosovë

Më shumë detaje nga vizita e kryekuvendarit, Kadri Veseli në SHBA, ndiqni nga deklarata e tij dhëne korrespondentit tonë, në Nju Jork, Halil Mula./21Media