Vetaksident në Drenas, njëra prej të lënduarave në gjendje shumë të rëndë

Dy vajza janë vetaksidentuar me motoçikletë sot në fshatin Dobroshec të Drenasit.

Si pasojë të dyja janë dërguar për trajtim në Qendren Klinike dhe Universitare.

Derisa njëra prej tyre është në gjendje të rëndë dhe po trajtohet në Mjekimin Intensiv Qendror.

Lajmin për portalin rtv21.tv e ka konfirmuar mjeku kujdestar në MIQ, Mentor Alimusaj.

“Gjendja e vajzës 17-vjeçare është mjaft e rëndë, është kritike”, tha ai./21Media

Back to top button