Një person ka vdekur si pasojë e një vetaksidenti me veturë sot rreth orës 19:00 në rrugën Pejë-Prishtinë saktësisht te ‘Kroni i Mbretit’.

Këtë e ka konfirmuar për rtv21.tv, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, i cili ka treguar se drejtuesi i automjetit ka humbur kontrollin mbi automjetin dhe dhe eshte vetë aksidentuar per vdekje.

“Njesitet relevante policore dhe ato të emergjences kane dalë në vendin e aksidentit”, ka thënë Hoxha./21Media