Vetëm dje në rrugët e Kosovës kanë ndodhur 50 aksidente trafiku. Një aksident me fatalitet, 25 me të lënduar dhe 24 të tjera vetëm me dëme materiale.

Në statistikat e përgjithshme të Policisë së Kosovës raportohet për arrestimin e 41 personave, 31 janë dërguar në mbajtje, ndërsa 2 persona siç njoftojnë nga Policia, janë dërguar në vuajte të dënimit, shkruan rtv21.tv.

Gjatë ditës së premte, Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 704 tiketa trafiku./21Media