Vidhen paratë në një xhami në Kamenicë

Një xhami është grabitur të premten në Koretin të Kamenicës.

Përgjegjësi i xhamisë ka raportuar se disa persona kanë thyer kasafortën dhe kanë marrë paratë.

“Ankuesi mashkull kosovar përgjegjës i xhamisë, ka raportuar se persona të panjohur me forcë kanë dëmtuar kasafortën e xhamisë me ç’rast kanë vjedhur paratë dhe një DVR të kamerave. Rasti nën hetime”, thuhet në raportin ditor të Policisë së Kosovës./21Media

Back to top button