Vodhi para në xhami, u arrestua i dyshuari

 

Policia informoi se sot u arrestua një person në rrugën “Masar Begolli” në Prishtinë, sepse më 20 korrik kishte vjedhur para në një xhami.

“Me 01.08.2020 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti përmes derës së hyrjes ka depërtuar në brendinë e xhamisë dhe nga  aty ka vjedhur 95 €.”, informoi policia.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button