Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka ngushëlluar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, për vdekjen e nënës.

“I dashur Edi, në këtë ditë të pikëllimit, por edhe të krenarisë, bashkëndjej me ju dhimbjen e thellë për ndarjen nga jeta të nënës Aneta. Ngushëllimet më të sinqerta në emër timin dhe të familjes.”, ka shkruar presidenti në Facebook.

I dashur Edi, në këtë ditë të pikëllimit, por edhe të krenarisë, bashkëndjej me ju dhimbjen e thellë për ndarjen nga jeta të nënës Aneta. Ngushëllimet më të sinqerta në emër timin dhe të familjes. HTH

Gepostet von Hashim Thaçi am Samstag, 1. August 2020

Lajmin për vdekjen e nënës e ka bërë të ditur vet Rama në rrjetet sociale./21Media