Vranësira dhe reshje shiu sot në Kosovë

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu.
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës(IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-22 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i veriperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-4 m/s./21Media

Back to top button