Vrasje në tentativë në Rahovec

1 min read

Një vrasje në tentativë ka ndodhur në Rahovec më datë 20.07.2021.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dy persona janë arrestuar pasi kanë sulmuar një tjetër person dhe kanë shtënë me armë zjarri në ajër.

Viktima ka pësuar lëndime dhe është dërguar në tretman mjekësor.

Nga të dyshuarit është konfiskuar një pistoletë me 8 fishekë. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje./21Media