Policia kroate ka zbuluar trupat e tre personave të varë, kurse i dyshuari për vrasje, Boris Luketa, po kërcënon me vetëvrasje

Policia kroate ka zbuluar trupat e tre personave të varë, kurse i dyshuari për vrasje, Boris Luketa, po kërcënon me vetëvrasje

Në pasditen e sotme, tre persona janë gjetur të vdekur, një burrë dhe një grua janë gjetur të vdekur në shtëpinë e tyre dhe kufoma e tretë, u zbulua në makinë, njoftoi policia e Shibenikut, e cila ka bllokuar qasjen në këtë zonë.

Sipas policisë, Boris Luketa (1958), i dyshuar për kryerjen e vrasjes së trefishtë, është i armatosur dhe po kërcënon me vetëvrasje. Policia njoftoi se është duke negociuar me të dyshuarit në vazhdimësi.

Policia nuk ka bërë të ditur motivin e vrasjes së trefishtë./21Media