Vritet në Zvicër 37 vjeçarja nga Kosova, dyshohet se e vrau burri

Një 37-vjeçare kosovare u gjet e vdekur në banesën e saj në Vevey VD të Zvicrës,  të premten, ku dyshohet se u vra nga bashkëshorti i saj.

Mediumi zviceran Blick shkruan se shtetasi kosovar, 42 vjeç, është paraqitur në një stacion policor në kantonin e Bernës, i cili pretendoi se kishte plagosur partneren e tij në apartamentin ku ajo jetonte në Vevey.

Më pas policia shkoi në shtëpinë e gruas, ku e gjeti viktimën, e cila ishte goditur disa herë me thikë dhe ka ndërruar jetë.

I dyshuari u arrestua menjëherë nga policia e Bernës dhe iu dorëzua autoriteteve të Vaud për procedime të mëtejshme.

Viktima ishte nënë e katër fëmijëve./21Media

Back to top button