Vuçiq luan shah, gjersa takimi i Kurtit vazhon në Bruksel

Në Bruksel po zhvillohet takimi mes Shefit të Diplomacisë Evropiane, Josep Borrell, Përfaqësuesit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, kryeminitrit Albin Kurti dhe Presidentit serb Aleksandar Vuçiq.
Derisa Kurti ishte duke zhvilluar takime me Borrellin, Vuçiq ka publikuar një fotografi ku ai shihet duke luajtur shah.
“Duke pritur që të përfundojë takimi bilateral ndërmjet Prishtinës dhe Brukselit”, ka shkruar ai./21Media

Back to top button