Werner kalon te RB Leipzig

Timo Werner ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2026 dhe do të bartë fanellën me numër 11 te RB Leipzig.
Ai është golashënuesi rekord i klubit me 95 gola dhe rikthehet në Bundesligë pas dy vitesh në Ligën Premier me Chelsean.
“Timo po kthehet në Leipzig si fitues i Ligës së Kampionëve – trofeun më të rëndësishëm në futbollin evropian të klubeve”, ka shkuar faqja e klubit në Twitter./21Media

Back to top button