Xhaka: Nuk e merituam të ishim në fushë

Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka ka thënë se Arsenalit i duheshin më shumë “topa” kundër Newcastle të hënën, duke shtuar se Topçinjtë nuk e meritonin të ishin në fushë pasi ambiciet e tyre në Ligën e Kampionëve u shkatërruan.
Arsenali u mund 2-0 në St.
Fitorja do t’i kishte vënë ata përpara Spurs me një ndeshje para në sezonin e Premier League.
“Nuk e di pse nuk po bëjmë atë që kërkon trajneri për ne. Nëse dikush nuk është gati për këtë lojë, qëndroni në shtëpi. Nuk ka rëndësi mosha juaj. Nëse jeni nervoz, qëndroni në stol ose qëndroni në shtëpi. Ju duhet që njerëzit të kenë topat për të ardhur këtu dhe për të luajtur. Është një nga lojërat më të rëndësishme për ne.Ndihemi shumë të zhgënjyer për njerëzit që erdhën këtu. Nuk bëmë atë që ishte plani i lojës, duke mos dëgjuar trajnerin. Ajo që ndodhi ishte një paraqitje katastrofike. Ju nuk e meritoni të luani Champions League apo edhe Europa League. Është shumë e vështirë për ta marrë atë për momentin. Është e vështirë të gjesh fjalët e duhura. Nga minuta e parë deri në të 90-ën nuk e meritonim të ishim në fushë”, u shpreh Xhaka.
A mundet Arsenali të jetë ende në top katërshe?
Djemtë e Mikel Arteta janë teknikisht ende në garë për një vend në Champions League në ditën e fundit të sezonit, por shanset e tyre janë të pakta.
Ata duhet të mposhtin Evertonin dhe të shohin Tottenhamin të humbasë nga Norwich City i vendit të fundit në mënyrë që të pretendojnë vendin e katërt./21Media

Back to top button