Liverpool të interesuar për Mbappen, por jo këtë verë

Jurgen Klopp ka thënë se Liverpool nuk është në garë për të nënshkruar me Kylian Mbappe këtë verë, megjithëse pranoi se Reds janë tifozë të mëdhenj të yllit të Paris Saint-Germain.
E ardhmja e Mbappe është subjekt i spekulimeve të furishme për momentin, me kontratën e tij me PSG që skadon në fund të sezonit.
23-vjeçari po flitet gjerësisht për t’iu bashkuar Real Madridit, megjithëse disa raporte në Francë kanë sugjeruar se Liverpool është ndër klubet që kanë kontaktuar me përfaqësuesit e sulmuesit.
Çfarë tha Klopp për një lëvizje të mundshme nga Liverpool për Mbappe?
Liverpool ka ndjekur përparimin e Mbappe që nga ditët e tij si adoleshent me Monacon dhe Mbappe dihet se është një tifoz i stilit të lojës së Reds nën Klopp.
“Sigurisht që jemi të interesuar për Kylian Mbappe, nuk jemi të verbër! Asgjë për të thënë për [kontaktin me lojtarin], por mes Kylian dhe Liverpool, gjithçka është gati, gjithçka është në rregull. Ne e pëlqejmë atë – nëse nuk ju pëlqen, atëherë duhet të pyesni veten! Por jo, ne nuk mund të jemi pjesë e këtyre betejave. Duhet të përfshihen edhe klube të tjera, por kjo është mirë. Ai është ende një lojtar i madh”, u shpreh Klopp./21Media

Back to top button