Zaev: Alternativa do të udhëheqë me 3 ministri

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot në konferencën e përbashkët me kreun e Alternativës, Afrim Gashi tha se kanë arritur marrëveshje që kjo parti të bëhet pjesë e qeverisë dhe shumicës parlamentare, shkruan TV21.
Zaev tha se marrëveshja është bërë deri në vitin 2024.
“Alternativa do të emërojë ministrinë e Shëndetësisë, do të merr Ministrinë për Shoqëri Informatike dhe Administratë, një ministër pa resorë për Diasporën, tre zëvendës ministra, një zv/ministër për Arsim, zv/ministër për Kulturë, një mbetet për ta konkretizuar, edhe pse kemi folur për Ministrinë e Bujqësisë”, deklaroi Zaev, shkruan TV21./21Media

Back to top button