Zelensky: Ne nuk kemi menduar asnjë sekondë të heqim dorë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky falënderon dhe përshëndet nga Kievi, duke thënë se është qyteti është nën sulme të përditshme raketore dhe ajrore, por “nuk dorëzohet”, transmeton rtv21.tv.
“Nuk kemi menduar as për asnjë sekondë”, thotë ai.
Ai thotë se vendi është në luftën më të keqe që nga Lufta e Dytë Botërore dhe i ka rezistuar agresionit rus për tetë vjet./21Media

Back to top button