Zhbllokohen rrugët në Veriun e Kosovës

Tërhiqet njësia speciale, vendoset KFOR-i  në këto pika kufitare
Serbët hoqën barrikadat dhe kësisoj u zhbllokuan rrugët në Jarinje dhe Brnjak. U tërhoq njësia speciale nga këto pika kufitare, ndërsa u vendosën forcat e KFOR-it, ashtu siç ishte paraparë në marrëveshjen Kosovë – Serbi që u arrit në Bruksel.(Teksti-Burim ZARIQI, kamera- Arian HAVOLLI)./21Media
 
 
 

Back to top button