Zhduket ish-ushtari i UÇK-së Samir Puza

Është zhdukur veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Samir Puza.

Lajmi u bë e ditur nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, përmes një njoftimi.

Sipas njoftimit, Puza ishte zhdukur të shtunën më 25 mars dhe nga ajo kohë familja dhe bashkëluftëtarët nuk kanë asnjë informacion për të.

“Maka” është i njohur për qytetin e Pejës si i urtë dhe punëtor.

“ Lusim të gjithë qytetarët që nëse kanë informacion të lajmërojnë në njërin nga numrat vijues: 049 876 491 (familja), apo 049 515 134 (OVL Pejë)”, thuhet në njoftim.

Back to top button