Zyrtare: Arsenali refuzon Super Ligën Evropiane

Gjykata Evropiane e dha mbrëmë dritën e gjelbër për krijimin e Super Ligës Evropiane.

Dihet që Juventusi, Barcelona dhe Real Madridi janë pro krijimit të kësaj gare, por që këto tri skuadra kanë rivalë të shumtë që nuk e përkrahin këtë ide.

E tani kundër kësaj ideje është edhe gjiganti anglez, Arsenal. Skuadra e Artetas e ka refuzuar publikisht Super Ligën Evropiane.

“Pozicioni jonë në lidhje me Super Ligën Evropiane nuk ka ndryshuar. Ne do të vazhdojmë të luajmë në garat e UEFA-s dhe do të vazhdojmë të punojmë me klube të tjera evropiane dhe me Asociacionin e Klubeve Evropiane (ECA)”, shkruhej në komunikatën e Arsenalit.

 

Back to top button