O'Connell reagon për vrasjen e policit në Istog

O’Connell reagon për vrasjen e policit në Istog

Për vrasjen e policirt Izet Demaj sot në Istog ka reaguar edhe Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell. Ai e ja   vlerësuar hero të vërtet policin e vrarë.

“RIP Izet Demaj. Vertet Hero. Ngushllime për familjen dhe krejt policinë e Kosovës”, ka shkruar mbasadori britanik në Facebook.

Për vrasjen e policit kanë reaguar edhe krerët e shtetit të cilët kanë shprehur ngushëllime duke e cilësua po ashtu  Demajn si hero. Polici i Kosovës, Izet Demaj u vra sot në Istog gjatë detyrës, atë e qëlloi një grabitës i cili më pas u vra nga policia./21Media