11 të vdekur dhe 660 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

 

11 persona në Shqipëri kanë vdekur shkak i COVID-19. Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 660 raste të reja me COVID-19.

Ndërkohë janë shëruar 555 pacientë me Covid-19, duke e çuar numrin e tyre në 35,551 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 287 pacientë, 23 në terapi intensive nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

COVID-19 – Statistika (05 Janar 2021)

Raste të reja ditore 660

Të shëruar në 24 orë 555

Të shtruar në spitale 287

Humbje jete në 24 orë 11

Testime ditore 3,424

Testime totale 272,807

Raste pozitive 60,283

Raste të shëruara 35,551

Raste Aktive 23,522

Humbje jete 1210

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 13650

Fier 1687

Shkodër 1330

Durrës 1190

Vlorë 955

Lezhë 925

Korçë 917

Elbasan 876

Berat 735

Gjirokastër 472

Kukës 399

Dibër 386.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button