12 persona që ishin të prekur me Covid-19 vdiqën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërsa u konfirmuan edhe 46 raste të reja.

Rastet e reja janë nga: Shkup-22, Kumanovë-2, Prilep-1, Tetovë-1, Strugë-7, Ohër-3, Kavadarci-4, Gostivar-3, Makedonski Brod-1, Resnjë-1 dhe Negotinë-1.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit regjistroi 526 pacientë të shëruar nga Covid-10./21Media