15 të vdekur në aksident

Rokulliset autobusi me studentë

Së paku 15 persona kanë humbur jetën dhe 21 të tjerë janë plagosur në Argjentinë, kur autobusi në të cilën ndodheshin studentë, mësimdhënësit e tyre dhe prindër, u rrokullis, njoftuan sot zyrtarët argjentinas.

Zyrtari i provincës në Mendoza ku ka ndodhur aksidenti, Claudia Nahul tha se në mesin e të vrarëve janë 9 adoleshentë dhe shoferi, kurse në mesin e 21 të plagosurve janë 4 të mitur./21Media

Back to top button