Matoshi tregon arsyen se pse vendi mund të shkoj në zgjedhje

Analisti Halil Matoshi ka thënë se demarkaconi mund ta qoj vendin ne zgjedhje

Matoshi duke folur rreth mundësisë së shkuarjes së vendit në zgjedhje të parakohshme ka thënë se mos demarkimi i kufirit me Malin e Zi është njëra nga arsyet kryesore se pse vendi mund të shkojë në zgjedhje dhe duket se kjo çështje sipas të gjitha gjasave ka dështuar pë tu ratifikuar në Kuvend, shkruan rtv21.tv

Matoshi po ashtu tha se nuk është etike që pushteti t’i mbaj peng për 2 vjet rresht rqytetarët e vendit dhe se ky koalicion nuk ka dëshmuar lidership pasi që nuk kanë marrë vendime të interesit shtetëror./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button