Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 mijë e 253 testime të realizuara, 98 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Rastet pozitive janë nga: Shkup-17, Kumanovë-13, Prilep-11, Tetovë-10, Strugë-5, Veles-2, , Manastir-1, Ohër-3, Kavadarc-4, Gostivar-7, Gjevgjeli-7, Strumicë-2, Kriva Pallankë-2, Koçan-3, Probishtip-1, Makedonski Brod-1, Berovë-1, Vinicë-2, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-2 dhe Resnjë-2.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 56 pacientë të shëruar nga virusi.

Të shëruarit janë nga: Shkup-19, Kumanovë-7, Prilep-5, Tetovë-3, Strugë-3, Manastir-1, Ohër-1, Gostivar-7, Kirva Pallankë-1, Radovish-1, Berovë-3, Dellçevë-3 dhe Sveti Nikollë-2.

Ndërkaq betejën me koronavirusin e kanë humbër dy pacientë. Një pacient 54 vjeç nga Ohëri dhe një paciente 51 vjeçe nga Radovishi./TV21