262 raste pozitive dhe një viktimë nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se për 24 orë në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 262 raste pozitive me Kovid-19 nga realizimi i 2.225 testimeve.
Në po të njëjtën periudhë janë regjistruar 326 të shëruar dhe 1 viktimë, TV21
Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Kovid-19 në vendin tonë që nga fillimi epidemisë arrin në 305.979, i të shëruarve në 294.988, ndërsa i viktimave në 9.221, ndërkaq raste aktive janë 1.770./21Media 

Back to top button