Në Kosovë aktualisht janë 3 mijë e 976 raste aktive me koronavirus. Vetëm sot janë regjistruar 188 raste të reja duke e çuar në total  10 mijë e 247  numrin e të infektuarve.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 142 persona dhe me këtë numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot ka arritur në  5.944.

Si pasojë e Covid-19, në Kosovë deri sot kanë vdekur 327 pacientë, të cilët kishin edhe sëmundje shoqëruese./21Media