449 raste pozitive, 10 viktima dhe 227 të shëruar nga Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, rastet e reja janë nga realizimi i 3.283 testeve.

Viktimat janë nga 3 nga Shkupi dhe nga një viktimë në Tetovë, Kumanovë, Prilep, Veles, Ohër, Kavadar dhe Dellçevë./21Media