653 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCOVID

Policia e Kosovës ka shqiptuar 653 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCOVID.
Ndërsa për shkelësit e rregullave në komunikacion, Policia ka shqiptuar  1 mijë e 401 tiketa trafiku.
Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë është regjistruar një aksident me fatalitet, 15 aksidente me të lënduar dhe 30 aksidente me dëme materiale.
Policia ka arrestuar 13 persona, 7 janë dërguar në mbajtje, kurse 3 persona në vuajtje të dënimit./21Media
 
 

Back to top button