Tetë të vdekur nga koronavirusi për 24 orë

Tetë të vdekur nga koronavirusi për 24 orë

Instituti i Shëndetit Publik të Kosovës, në raportin e 24 orëve të fundit njoftoj për 8 pacientë të vdekur nga Covid-19, 193 raste të reja dhe 205 pacientë të shëruar. Deri më tani në vendin tonë nga koronavirusi kanë vdekur gjithsej 373 pacientë, ndërsa janë prekur mbi 10 mijë vetë./21Media