Edhe sot numri i të shëruarve nga koronavirusi në Kosovë është më i lartë se i rasteve të reja.

Në bazë të statistikave të Institutit Kombëtar të shëndetësisë Publike, sot janë shënuar 142 raste të reja, ndërsa janë shëruar 201 persona nga 466 mostra të testuara.

Nga Covid-19 në 24 orët e fundit janë shënuar 8 vitikma.

Numri total i rasteve pozitive është 11.130 raste nga 43.093 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 381 raste të vdekjes./21Media

201 TË SHËRUAR DHE 142 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Freitag, 14. August 2020