Instituti Kombëtar i shëndetësisë Publike, bënë të ditur se sot janë shënuar 145 raste të reja me Covid-19, nga 451 mostra të testuara, ndërsa janë shëruar 144 persona.

Nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar 9 vitikma.

Numri total i rasteve pozitive është11.275 raste nga 43.544 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 390 raste të vdekjes. /21Media