​Moti sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me ngrica të dobëta, por me temperatura pothuajse pranverore në mesditë.
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të sillën ndërmjet 0 dhe 2 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 7 dhe 11 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme.

Back to top button