Abrashi i vetmi nga ministrat e LDK-së që nuk u bë deputet

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

 

Arban Abrashi, ministri në detyrë i Infrastrukturës, është i vetmi nga Lidhja Demokratike e Kosovës që mbajti post të ministrit së fundi dhe nuk u zgjodh deputet.

Nga Qeveria në detyrë, sa u përket anëtarëve të LDK-së, ulëset në Kuvend i kanë siguruar kryeministri Abvdullah Hoti, zv.kryeministri Driton Selmanaj dhe ministrat Anton Quni, Agim Veliu, Armend Zemaj, Hykmete Bajrami, Besian Mustafa dhe Vlora Dumoshi.

Kujtojmë se LDK-ja ka siguruar 15 ulëse në Kuvendin e Kosovës./21Media