Abrashi tregon gjendjen e rrugëve pas reshjeve të borës

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka bërë të ditur se të gjitha rrugët në Kosovë janë të kalueshme edhe përkundër reshjeve të vazhdueshme të borës.

“Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtje të rrugëve në kompetencë të MI-së, në vazhdimësi janë duke pastruar rrugët nga bora dhe duke parandaluar ngricat e mundshme, me hedhje të kripës. “, ka njoftuar Abrashi në Facebook ku ka publikuar një video nga Autoudha R6.

Ai po ashtu ka lutur vozitësit parandalimit të aksidenteve të mundshme në trafikun rrugor./21Media